Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2023

Ένας κύκλος έκλεισε, ένας άλλος ανοίγει!

Από τις 27 Ιουλίου 2023 δεκαοκτώ μαθητές του 1ου ΕΠΑΛ Ναυπάκτου άνοιξαν τα φτερά τους για την τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Θερμά συγχαρητήρια, παιδιά! Μας κάνατε περήφανους και μας συγκινήσατε με τη φιλότιμη προσπάθειά σας και με τη θέλησή σας να ξεπεράσετε κάθε εμπόδιο και να κατακτήσετε τα όνειρά σας. Συγχαρητήρια και στους γονείς σας, οι οποίοι στάθηκαν δίπλα σας πραγματικοί κυματοθραύστες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα σας και μοιράστηκαν μαζί σας τις αγωνίες και τους κόπους σας!

Το Σχολείο θα έχει πάντοτε ανοιχτή την πόρτα του για σας, και οι καθηγητές σας, που βάλαμε κι εμείς το μικρό μας λιθαράκι στη δική σας προσπάθεια, θα καμαρώνουμε και θα χαιρόμαστε να σας βλέπουμε να προοδεύετε και να προκόβετε στη ζωή! Η μεγαλύτερη αμοιβή μας θα είναι η καλημέρα σας και το γεμάτο αναμνήσεις χαμόγελό σας!

«Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα, για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει δικές του γέφυρες», έχει πει ο Ν. Καζαντζάκης. Χαρά μας θα είναι να βλέπουμε ότι δεν χρειάζεστε πια το ασφαλές λιμανάκι του σχολείου και ότι κόβετε με αυτοπεποίθηση γέφυρες και σχοινιά, για να ξεκινήσετε το μεγάλο ταξίδι!

Σε όσα παιδιά δεν τα κατάφεραν, το Σχολείο έχει να πει πως τίποτα δεν χάθηκε! Η ζωή δίνει διαρκώς ευκαιρίες, αρκεί να το θελήσετε και να προσπαθήσετε με συνέπεια. Οι καθηγητές σας θα είμαστε πάντα δίπλα σας, πρόθυμοι αρωγοί σας για όσο και ό,τι μας χρειαστείτε.

Αγαπημένοι μας μαθητές, επιτυχόντες ή όχι, μη σταματήσετε ποτέ να αγωνίζεστε για τα ιδανικά και τις αξίες! Το σχολείο σάς έμαθε τον δρόμο!

Η Διευθύντρια  Αναστασία Νταλταγιάννη

Ο Σύλλογος των Καθηγητών του 1ου ΕΠΑΛ Ναυπάκτου

Επιτυχόντες μαθητές/τριες

Επιτυχόντες μαθητές/τριες (10% ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ 2022)